O nás

Jsme oddíl holek od druhé do páté třídy. Patříme pod středisko Stopaři a jsme součástí organizace Junák - český skaut. Scházíme se každé úterý se od 17:00 do 18:30, většinou v naší klubovně na Praze 8 v Bohnicích.

Na schůzkách společně vyrábíme, vyrážíme za kulturou či přírodou, něco nového se učíme, věnujeme se práci s naší světluškovskou stezkou a samozřejmě si také hodně hrajeme. Všechny informace o schůzkách zveřejňujeme předem tady na stránkách.

Na výpravách, které podnikáme zhruba jednou za měsíc nebo dva, se učíme samostatnosti a zvykáme si na pobyt v přírodě. Završením každého roku je dvoutýdenní tábor v Křelovicích společně se všemi oddíly našeho střediska.


KDYŽ SE K NÁM CHCETE PŘIDAT

Pro školní rok 2020/20212021/2022 ani 2022/2023 již nepřijímáme žádné nové světlušky. Můžete ale zkusit kontaktovat další střediska z okolí - Sever (Kobylisy), Radost (Kobylisy), Silmaril (Letná) či Sfinx (Karlín).

Pro školní rok 2023/2024 a další je možné zajistit si místo v pořadníku. I tam je ale kapacita velice omezená, proto nám, prosím, napište co nejdříve!

Členský příspěvek činí v našem středisku 1000 Kč na školní rok. Cena víkendových akcí se pohybuje mezi 200 a 300 Kč. Dvoutýdenní tábor stojí přibližně 3000 Kč.

Skautská organizace má svůj vlastní systém vzdělávání vedoucích, kteří s dětmi pracují. Toto vzdělání zahrnuje pedagogiku, metodiku vedení, zdravotnické kurzy a další.

Jsme nezisková organizace, z vybíraných peněz se tedy hradí pouze náklady na činnost oddílu a členské příspěvky nadřazené organizaci (Junák - český skaut), které jsou nutné pro udržení chodu organizace. Vedoucí jsou dobrovolníci bez nároku na odměnu, kteří se skautingu věnují ve svém volném čase.

Přihláška ke stažení ZDE.

Žádné komentáře:

Okomentovat