Náš oddíl

Jsme oddíl holek od druhé do páté třídy. Patříme pod středisko Stopaři a jsme součástí organizace Junák - český skaut. Scházíme se každé úterý se od 17:30 do 19:00, většinou v naší klubovně na Praze 8 v Bohnicích.

Na schůzkách společně vyrábíme, vyrážíme za kulturou či přírodou, něco nového se učíme, věnujeme se práci s naší světluškovskou stezkou a samozřejmě si také hodně hrajeme. Všechny informace o schůzkách zveřejňujeme předem tady na stránkách.

Na výpravách, které podnikáme zhruba jednou za měsíc nebo dva, se učíme samostatnosti a zvykáme si na pobyt v přírodě. Završením každého roku je dvoutýdenní tábor v Křelovicích společně se všemi oddíly našeho střediska.


KDYŽ SE K NÁM CHCETE PŘIDAT

Momentálně přijímáme do pořadníku pouze děti narozené v roce 2022 a později. Opravdu 2022. Mrzí nás to, ale pro děti narozené dříve už nemáme místo. Proto nám, prosím, napište klidně už z porodnice :)
 
Můžete ale zkusit kontaktovat další střediska z okolí - Silmaril (Letná) či Sfinx (Karlín). Střediska Sever a Radost s klubovnami v Kobylisích mají podobně naplněné kapacity jako my.

 
Jak již bylo zmíněno výše, přijímáme světlušky až od druhé třídy. Pro prvňáčky nabízí naše středisko oddíl Lišáků. Zápisem u nás máte automaticky možnost nastoupit do oddílu Lišáků a naopak - čekací listinu máme společnou.Členský příspěvek činí v našem středisku 1000 Kč na školní rok. Cena víkendových akcí se pohybuje mezi 200 a 300 Kč. Dvoutýdenní tábor stojí přibližně 4500 Kč.

Skautská organizace má svůj vlastní systém vzdělávání vedoucích, kteří s dětmi pracují. Toto vzdělání zahrnuje pedagogiku, metodiku vedení, zdravotnické kurzy a další.

Jsme nezisková organizace, z vybíraných peněz se tedy hradí pouze náklady na činnost oddílu a členské příspěvky nadřazené organizaci (Junák - český skaut), které jsou nutné pro udržení chodu organizace. Vedoucí jsou dobrovolníci bez nároku na odměnu, kteří se skautingu věnují ve svém volném čase.