kdo jsme?

Jsme oddíl holek od druhé do páté třídy a jsme součástí Junáku - český skaut, středisko Stopaři Praha, z. s. Každé úterý se od 17.00 do 18.30 scházíme, zpravidla v naší klubovně na Praze 8 v Bohnicích.

První schůzku v měsíci většinou společně vyrábíme, druhou schůzku vyrážíme někam za kulturou a přírodou, třetí schůzku trávíme celoroční hrou (letos společně se Čtyřlístkem) a poslední úterý v měsíci věnujeme práci s naší světluškovskou stezkou. Všechny informace o schůzce vyvěšujeme s předstihem tady na našich stránkách.

Na výpravách, které podnikáme zhruba jednou za měsíc nebo dva, si zvykáme na pobyt v přírodě a učíme se samostatnosti. Završením každého roku je dvoutýdenní tábor v Křelovicích společně se všemi oddíly našeho střediska.

Pro školní rok 2020/2021, 2021/2022 ani 2022/2023 již nepřijímáme žádné nové světlušky! Můžete nás ale kontaktovat prostřednictvím emailu a zajistit si tak místo v pořadníku pro rok 2023/2024. I tam je ale kapacita velice omezená, proto se, pokud máte o náš oddíl zájem, ozvěte co nejdříve.


KDYŽ SE K NÁM CHCETE PŘIDAT

Pokud máte zájem o náš oddíl, stačí nás kontaktovat a my už s vámi prostřednictvím emailu dohodneme detaily vstupu vaší dcery k nám do oddílu.

První dva měsíce můžete zjišťovat, jestli je pro vás skaut to pravé a potom vás poprosíme, abyste nám přispěli členským příspěvkem, který dělá 1000 Kč na školní rok, a vyplnili přihlášku. Cena celovíkendových akcí se pohybuje mezi 200-300 Kč. Cena dvoutýdenního tábora je přibližně 3000 Kč.

Účast světlušky by měla být pravidelná jak na schůzkách, tak na výpravách, nevyžadujeme ji však stoprocentní. Jestli vám v účasti cokoliv brání, je potřeba na to předem upozornit a v tom případě je nepřítomnost samozřejmě omluvena.

Důležitá je také vybavenost světlušky a to jak na schůzkách a výpravách, tak i na táboře.

Skautská organizace má svůj vlastní systém vzdělávání vedoucích, kteří potom s vašimi dětmi pracují. Toto vzdělání zahrnuje pedagogiku, metodiku vedení, zdravotnické kurzy a další.

Jsme nezisková organizace, z vybíraných peněz se tedy hradí pouze náklady na činnost oddílu a členské příspěvky nadřazené organizaci tj. Junák - český skaut, které jsou nutné pro udržení chodu organizace. Vedoucí jsou dobrovolníci bez nároku na odměnu, kteří se skautingu věnují ve svém volném čase.

Žádné komentáře:

Okomentovat