kdo jsme?

Jsme oddíl holek od druhé do páté třídy a jsme součástí Junáku - český skaut, středisko Stopaři Praha, z. s. Každé úterý se od 17.00 do 18.30 scházíme, zpravidla v naší klubovně na Praze 8 v Bohnicích.
   První schůzku v měsíci většinou vyrábíme různé užitečné věci a procvičujeme tak svoji zručnost, druhou schůzku vyrážíme někam za kulturou a přírodou, třetí schůzku trávíme celoroční hrou ( letos jsme agentky), a poslední úterý v měsíci věnujeme práci s naší světluškovskou stezkou. Vše potřebné pro schůzku předem konkretizujeme tady, na našich stránkách s dostatečným předstihem.
  Na výpravách, které podnikáme zhruba jednou za měsíc nebo dva, si zvykáme na pohyb v přírodě a učíme se samostatnosti. Završením každého roku je dvoutýdenní tábor v Křelovicích, společně se všemi oddíly našeho střediska.

Pro školní rok 2019/2020, 2020/2021 ani 2021/2022 již nepřijímáme žádné nové světlušky! Můžete nás ale kontaktovat prostřednictvím emailu a zajistit si tak místo v pořadníku pro rok 2022/2023. I tam je ale kapacita velice omezená, proto se, pokud máte o náš oddíl zájem, ozvěte co nejdříve.


KDYŽ SE K NÁM CHCETE PŘIDAT

Pokud máte zájem o náš oddíl, stačí nás kontaktovat a my už s Vámi prostřednictvím emailu dohodneme detaily vstupu Vaší dcery k nám do oddílu.
První dva měsíce můžete zjišťovat, jestli je pro Vás skaut to pravé a potom Vás poprosíme, abyste nám přispěli členským příspěvkem, který dělá 900 Kč na školní rok a vyplnili vstupní přihlášku. Cena celovíkendových akcí se pohybuje mezi 200-300 Kč. Cena dvoutýdenního tábora pohybuje okolo 3000 Kč.

Účast Vaší světlušky by měla být pravidelná jak na schůzkách, tak na výpravách, nevyžadujeme jí však stoprocentní. Jestli Vám v účasti brání cokoliv, je potřeba na to předem upozornit a v tom případě je nepřítomnost samozřejmě omluvena.

Důležitá je také vybavenost světlušky a to jak na schůzkách a výpravách, tak i na táboře.

Skautská organizace má svůj vlastní systém vzdělávání vedoucích, kteří potom s Vašimi dětmi pracují. Toto vzdělání zahrnuje pedagogiku, metodiku vedení, zdravotnické kurzy a další.

Jsme nezisková organizace, z vybíraných peněz se tedy hradí pouze náklady na činnost oddílu a členské příspěvky nadřazené organizaci - tj. Junák-svaz skautů a skautek ČR, které jsou nutné pro udržení organizace v chodu. Vedoucí jsou dobrovolníci bez nároku na odměnu, kteří se skautingu věnují ve svém volném čase.
Žádné komentáře:

Okomentovat